19 Mar

praca_zdalna

Dzień dobry.

Jako pedagodzy szkolni chciałybyśmy zaproponować, państwu i państwa dzieciom zabawy, które pomogą rozładować emocje i napięcie. W zabawach tych mogą brać udział zarówno dorośli jak i dzieci. Każdemu teraz przyda się uśmiech i wspólna zabawa.

“Ja bardziej Cię kocham”
To zabawa w mocne przytulanie i udowadnianie siłą uścisku – kto bardziej kocha;-) Czy Ty dziecko, czy dziecko Ciebie. Oczywiście i tak zawsze na koniec wygrywa dziecko;-). Działa na wszelkiego rodzaju złe humory, fochy i problemy. Nic tak dobrze nie działa rano, popołudniu i wieczorem jak solidna porcja przytulania .

Masowanie (mocniejsze)
Jest zalecane zwłaszcza przed snem w celu wyciszenia i zrelaksowania poprzez dociski i mocniejszy dotyk. Pomasuj trochę swoje dziecko, narysuj na plecach „rzeczki, mróweczki i jak biegną słonie” J. Do tego możesz pościskać stopy, ręce – większość dzieci to bardzo relaksuje i wycisza – dosłownie widać jak odpływają podczas tych wieczornych „masowanek”.

Naleśnik
Sztandarowa zabawa wszystkich terapeutów integracji sensorycznej, też zalecana przed snem. Ciasno zroluj dziecko w koc lub kołdrę bawiąc się w smarowanie i zawijanie naleśnika. Potem odwiń lub zaproponuj dziecku, żeby się samo z niego wydostało. Głowa powinna być oczywiście na zewnątrz a ręce mogą być zawinięte lub zostawione luźno, przy głowie. Jest to jedna z ulubionych zabaw wielu dzieciaczków. Rodzic również powinien pozwolić na zrobienie z siebie naleśnika. Zabawa pozwala na rozładowanie napięcia i na dużą dawkę śmiechu.

Zachęcamy do wspólnej zabawy.

Zabawy są polecane przez terapeutę integracji sensorycznej.

Pedagodzy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72