04 Wrz

W dniach od 28 maja do 11 czerwca 2021 r. na wrocławskim Rynku można było podziwiać piękne i pomysłowe prace plastyczne uczniów z kilkunastu wrocławskich szkół.                                                       Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Zuzanny Wolskiej z kl. 2as, której serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłości  !!!

Oto opowieść i ilustracja Zuzi Wolskiej

Jak krasnal Wytrwałek z gołębiem Lotkiem uratowali mieszkańców Wrocławia

Pewnego razu gołąb Lotek zaprosił krasnala Wytrwałka na lot nad Wrocławiem. Umówili się na spotkanie na wieży widokowej SKY TOWER, niedaleko SSP nr 72, w której mieszka Wytrwałek.

Spotkali się we wtorek rano i podziwiali razem panoramę Wrocławia. Gołąb Lotek zauważył szczura Zbycha, który ciężko sapiąc dźwigał coś na plecach. Zaproponował Wytrwałkowi, żeby się temu przyjrzeć z bliska. Krasnal Wytrwałek wsiadł na Lotka i polecieli na zwiady. Schowali się za krzakiem i obserwowali szczura Zbycha. Po dłuższej chwili stwierdzili, że szczur kradnie cenne szczepionki przeciwko groźnej chorobie COVID-19. Postanowili odebrać skradzione szczepionki. Obmyślili świetny  plan. Zwołali gołębie i krasnoludki, a następnie wszyscy razem zaczęli działać.

Krasnal Wytrwałek stanął niedaleko kryjówki Zbycha i zawołał:
– UWAGA! UWAGA!
Dziś promocja! Jedynie dla szczurów dwa kawałki sera w cenie jednego.
Szczur schował szczepionkę i pobiegł ile sił w nogach na promocję. W tym czasie gołębie zabrały skradzione szczepionki i poleciały do punktu szczepień, aby je oddać.
Krasnoludki i gołębie w dowód wdzięczności dostały pyszne ciastka i ziarenka od samego Prezydenta Wrocławia. A szczur zamiast dostać kawałek sera, to musiał się obejść smakiem.

Zuzanna  Wolska
uczennica kl. 2as