Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Konkurs „DZIELI NAS PÓŁ WIEKU” – XII edycja 2017

Konkurs „Dzieli nas pół wieku” zorganizowany został przez grono nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego nr XII im. Bolesława Chrobrego we old-woman-1386231_960_720-1290x860Wrocławiu.
Tematem tegorocznej edycji konkursu jest Portret osoby starszej od autorki/autora o co najmniej 50 lat. Celem jest rozwijanie empatii i wzmacnianie więzi międzypokoleniowych i rodzinnych.

Uczniowie naszej Szkoły zdobyli czołowe miejsca w kategorii „Portret literacki” – dzieci szkół podstawowych:

I Nagroda: Kalina Stawarz – kl. 5p
II Nagroda: Maksymilian Dradrach – kl. 5p
Wyróżnienia: Hanna Fronc – kl. 4b, Hanna Korczowska – kl. 5p, Mateusz Sobolewski – kl. 5p.

Nauczyciele naszej Szkoły otrzymali szczególne, gorące podziękowania za przygotowania uczniów i pomoc organizatorską w trakcie trwania konkursu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła  się w Liceum Ogólnokształcącym nr XII dnia 8 czerwca 2017 r.

Pełna informacja o wynikach konkursu znajduje się na stronie XII LO: http://lo12.wroc.pl/2017/05/30/dzieli-nas-pol-wieku-xii-edycja-2017/

1111004 005
006 003 002

 Beata Wieczorek

Mistrzyni kaligrafii

W Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół nr 24 we Wrocławiu odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego Zapomniana Sztuka Kaligrafii, który adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pani Elżbieta Adamowicz-Probala, nauczycielka języka polskiego z naszej Szkoły, zachęciła do udziału w konkursie miedzy innymi uczniów mojej klasy – VC. Spośród wszystkich prac jury wybrało kilku laureatów. Wśród nich znalazłam się także ja – Kinga Suwała .

15 grudniu 2016 roku pojechałam do Gimnazjum nr 12 na rozstrzygnięcie konkursu. Okazało się, że udało mi się zdobyć I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Byłam bardzo szczęśliwa z odniesienia tak wielkiego sukcesu.

Kaligrafia jest umiejętnością pięknego, poprawnego i starannego pisania. Wyraz pochodzi od greckich słów kalos (piękny) i grafo (piszę). Nieodłącznym elementem dobrej kaligrafii są ornamenty i zdobienia, które sprawiają, że pismo kaligraficzne jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Siłą dobrej kaligrafii jest również poprawna proporcja. Wiele uwagi w swojej pracy poświęciłam właśnie na oryginalne zdobienia i rozłożenie tekstu na stronie. Cieszę się, że komisja doceniła moje starania. W nagrodę dostałam dyplom oraz 2 vuochery do kina na wybrany seans i bon do EMPiKu na kwotę 100 zł. Wszyscy uczniowie z mojej klasy serdecznie mi gratulowali.

Kolejny konkurs w przyszłym roku. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału i spróbowania swoich sił w zanikającej sztuce pięknego pisania.

3 1 2

Kinga Suwała kl. VC
Wsparcia udzieliła Elżbieta Adamowicz-Probala

„Zapomniana Sztuka Kaligrafii”

15 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół nr 24 przy ul. P. Eluarda we Wrocławiu odbyło się wręczenie nagród w Konkursie „Zapomniana Sztuka Kaligrafii”. W Konkursie, którego celem było krzewienie sztuki, umiejętności pięknego pisania, uczestniczyła klasa III b z naszej Szkoły. Wyróżnienie zdobył uczeń Kacper Grądziel z klasy p. Michała Przybylskiego, który zachwycił Komisję konkursową estetyką zapisu, przykładowym wręcz łączeniem liter i ich kształtem. W nagrodę Kacper otrzymał nie tylko dyplom, ale i piękne nagrody: książkę Adama Wajraka „Wilki” oraz bilety do kina. Pozostałe dzieci otrzymały podziękowania za udział w konkursie. Uczniowie z kl. III b na co dzień piszą w swoich zeszytach bardzo ładnie, a udział w takim wydarzeniu z pewnością był dla nich nowym doświadczeniem i miłą przygodą. Przesłanie Konkursu jest unikatowe. Dbajmy o zapomnianą sztukę pięknego pisania, tym bardziej w erze telefonów i komputerów, które odsuwają pióra w zapomnienie.

 

Michał Przybylski - wychowawca kl. III b

Wspólny sukces w XXII Międzyszkolnej Olimpiadzie Kultury Starożytnej Grecji!

Jak może wiecie, po raz kolejny uczestniczyliśmy w Międzyszkolnej Olimpiadzie Kultury Starożytnej Grecji organizowanej corocznie przez Szkołę Podstawową nr 68. Tym razem była to już XXII edycja. I właśnie po tej edycji możemy cieszyć się 1. miejscem piątoklasistów: Wiktorii Grebeń z kl. V b (naucz. p. K. Cichosz), Daniela Marka z kl. V c (naucz. p. E. Adamowicz-Probala) i Hani Paszkiewicz z kl. V p (naucz. p. J. Zmyślona). Nasi Mistrzowie musieli poświęcić sporo czasu, aby przeczytać kilka książek na temat mitologii greckiej. Dzięki temu na konkursie niewiele zadań sprawiło  problem świetnie przygotowanemu zespołowi. Oczywiście zwycięstwo drużyny złożonej z uczniów różnych klas poprzedzały nie tylko intensywne indywidualne przygotowania, ale także opracowanie wspólnej taktyki.

Przepis na sukces jest bardzo prosty: wystarczy dużo wiedzieć, umieć współpracować i trzymać się zasady „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” .

zdjęcie mitologiczne 2 zdjęcia mitologiczne 1 zdjęcie mitologiczne 3

Napisała Matylda Wilkosz z kl. VI D
Wsparcia udzieliła E. Adamowicz-Probala
Zdjęcia J. Zmyślona

XIV Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś …na Północy”

Teatr Zmyślony wystąpił z przedstawieniem „Trzy prządki” na XIV Wrocławskim Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś …na Północy”. Przegląd odbył się 17 maja 2016 r. w ZS nr 1 przy ul. Słubickiej, gdzie naprawdę czujemy się jak w domu. Motywem przewodnim była w tym roku literatura Północy, ze szczególnym uwzględnieniem Finlandii, której Konsulat Honorowy Ambasady Fińskiej pełnił patronat nad festiwalem, obok Towarzystwa Polska-Finlandia. Nasz spektakl zdobył w tym roku wyróżnienie- a trzeba wiedzieć, że najlepsze spektakle są wyróżnione lub szczególnie wyróżnione przez ponowny występ w Teatrze Lalek(jak my w ubiegłym roku szkolnym). Nie ma nagród, są wyróżnienia, gdyż to festiwal, a nie konkurs. Scenariusz oparty był na baśni fińskiej, a muzyka dobrana z repertuaru wybitnego Norwega, Edwarda Griega. Wykorzystaliśmy lalki, wykonane przy współudziale uczniów z kl. VI b, którzy ostatni raz reprezentowali SSP nr 72 na deskach teatru. Na dyplomie napisano: „ Wyróżnienie za wątek z folkloru fińskiego z przewrotną puentą”. Do obejrzenia spektaklu zapraszają Panie Reżyser Agnieszka Tańska i Joanna Zmyślona, która napisała powyższy tekst, z radością pokazując naszą przygodę z Teatrem.

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content