Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW

W dniach 18-19.03.2016 r. na pływalni Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Nowej Rudzie odbyła się I runda najważniejszych zawodów pływackich klas V i VI. Były to Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w Pływaniu – 12, 13 lat (strefa lubuska i dolnośląska).

Przez dwa dni reprezentacja naszej Szkoły dzielnie walczyła o każdą setną sekundy, a w rezultacie o punkty do klasyfikacji końcowej drużyn, a także do klasyfikacji indywidualnej.

Podczas tych zawodów świetny występ zanotował Aleksy Caliński, który został najlepszym zawodnikiem imprezy w swojej kategorii wiekowej. Natomiast Oliwia Sikorska zajęła bardzo wysokie II miejsce w rywalizacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 12 lat! Gratulujemy zawodnikom jak i trenerowi Panu Arturowi Borowieckiemu.

W punktacji drużynowej klasa V wraz z Oliwią Sikorską, Aleksym Calińskim i Wiktorem Przeczkiem zajęła, z dużą przewagą punktową, I miejsce w zawodach, a klasa VI uplasowała się na wysokim II miejscu!